ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ

Την Τρίτη 2 Απριλίου 2024 η Ε’ τάξη του 3ου Δημοτικού Σχολείου Σητείας συνοδεία των εκπαιδευτικών των τμημάτων και των καθηγητριών Μουσικής του σχολείου επισκέφτηκε το Μουσικό Σχολείο Λασιθίου στο Καβούσι. Οι μαθητές και οι μαθήτριες μας κρατώντας τα αυτοσχέδια μουσικά τους όργανα, τα οποία κατασκεύασαν στο πλαίσιο της ενότητας “Μουσική” της Γλώσσας, ήρθαν σε επαφή με τους χώρους, τους μαθητές, τους καθηγητές και τα μαθήματα του Μουσικού σχολείου. Τα παιδιά μας είχαν την ευκαιρία να απολαύσουν τις υπέροχες μελωδίες των μαθητών, να χορέψουν μαζί τους, να τραγουδήσουν και να φύγουν με τις καλύτερες εντυπώσεις! Ευχαριστούμε πολύ τη Διευθύντρια του Μουσικού Σχολείου κ. Χαϊτά Μαριάννα και τους εκπαιδευτικούς για την υποδοχή, την υπέροχη φιλοξενία και τις παρουσιάσεις των μουσικών συγκροτημάτων τους με παραδοσιακή, ροκ και μέταλ μουσική καθώς και του προγράμματος Body Percussion (Μουσική με το σώμα).